Bizden Haberler

Tıkalı Olan Damar 30 Dk Açıldı

Daha önceden 6 kez anjiyo olup stent öyküsü olan Hollanda da ikamet eden Kadir MISIR, nefes darlığı, göğüs ağrısı, çarpıntı şikayetleri ile bulunduğu şehirde Kardiyoloji Kliniğine başvurdu.  
Yapılan tetkikler sonrası doğru teşhis konulamayarak, tedavi uygulanıp hastaneden taburcu olan MISIR, şikayetlerinin geçmemesi üzerine tekrak hastaneye başvurdu. Hasta anjiyoya alınıp işlem başarısız olması nedeniyle bir üst kalp merkezine sevk edilip orada da başarısız işlem yapılmsı nedeniyle hastaya Bypass olması önerilmiş.
 
Tavsiye üzerine başvurduğu Akademi Meram Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Muhammed Kemal Kahyalar hastanın şikayetleri ve daha önceki yapılan tetkikleri üzerine kendisine koldan anjiyo uygulanıp özel teller, balonlar ve stentler kullanılarak damarın açılabileceğini önerdi.
 
6 kez anjiyo ve stent işlemi yapılan hastanın durumu ile alakalı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Muhammed Kemal Kahyalar şu şekilde konuştu;
 
 Hastamızın yaşı dahil tüm risk faktörleri göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede Bypass işleminin ağır karar bir karar olduğu ve sağ koroner damarına müdahele edilerek Bypass a gerek kalmayacağı hastamız ile de konuşularak kararlaştırıldı. Koldan girişim uygulanarak yaklaşık 30 dakika süren işlem sonrası başarılı bir şekilde kalp damarı açıldı. İşlem sonrası herhangi bir komplikasyon da olmadığını söyleyen KAHYALAR, hastanın aynı gün içinde şifa ile taburcu olduğunu belirtti.
 
Yapılan işlem sonrası sağlığına kavuşan MISIR; Şikayetlerim geçtiği için ve sağlığıma açık kalp damar cerrahisi operasyonu geçirmeden kavuştuğum için çok mutluyum. Dr. Muhammed Kemal Kahyalar Hocam a çok teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.