Bölümlerimiz - Akademi Meram Hastanesi
Hastane Seçiniz:

Dermatoloji (Cildiye)

Dermatoloji Bölümümüzde, tüm deri hastalıklarının teşhis ve tedavisi üstün nitelikli bir ekiple, modern teknolojik yöntemler ve cihazlar kullanılarak yapılmaktadır.

Hizmet alanımız; deri hastalıkları, zührevi hastalıklar, saç ve tırnak hastalıklarını kapsar. Bölümümüzde hastalarımızın ayakta muayene, teşhis ve tedavilerinin yanı sıra gerektiği takdirde yatarak tedavileri de yapılabilmektedir. Sedef hastalığından cilt kanserlerine, alerjik deri döküntülerinden mikrobik deri hastalıklarına kadar cildinizle ilgili her türlü temel cilt hastalığı tedavi edilebilmektedir.

Kozmetik Dermatoloji bölümümüzde çağımızın en modern teknikleri kullanılmaktadır. Başta kırışıklıklar olmak üzere leke ve izler; peeling, kryoterapi, botox ve dolgu maddesi enjeksiyonları ile tedavi edilmektedir.

Dermatoloji Bölümümüzün ilgi alanına giren hastalıklar;

* Egzama ve Cilt Mantarları
* Benler (Dermatoskopi ile inceleme ve takibi)
* Lekeler (doğum, yaşlılık, güneş vb.)
* Saç dökülmesi ve hastalıkları
* Kıl kökü iltihapları
* Vitiligo (Ala hastalığı)
* Akne
* Ürtiker (Kurdeşen)
* Sedef Hastalığı
* Cilt Kanserleri
* Mikrobik deri hastalıkları
* Alerjik deri döküntüleri
* Saç ve tırnak hastalıkları

Güzellik ünitemizde gerçekleştirdiğimiz uygulamalar;

» Lazer epilasyon (Aleksandrite, Diyot)

» Botoks ile terleme tedavisi

» Botoks ile kırışıklık tedavisi

» Dolgu enjeksiyonları

» Mezoterapi (Cilt gençleştirme ve saç dökülmesi)

» Fraksiyonel lazer (Cilt yenileme)

» PRP (Kök hücre tedavisi)

» Dermaroller (Cilt yenileme, leke tedavisi)

» İğneli epilasyon

» Profesyonel cilt bakımı

» Bölgesel incelme ve selülit tedavisi

» Kavitasyon

» Lenfatik drenaj

» Elektroterapi

» Power plate

» Mezoterapi

» Medikal el ve ayak bakımı

 

Lazer Epilasyon: Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerin lazer ışığı kullanılarak yok edilmesi yöntemidir. Kıl ve kıl köküne düşen lazer ışını, ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Kıl kökü yok edilerek kalıcı epilasyon sağlanmış olur. Ortalama 4-8 hafta aralıklarla yapılır ve 5-6 seans ile kalıcı epilasyon sağlanır. Cilt bakım ünitemizde bu uygulama aleksandrite ve diyot lazer olmak üzere iki ayrı lazer cihazı ile yapılmaktadır.

Botoks ve Dolgu: Botoks göz çevresi, alın ve kaş arasında, yaş ve mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkları açmak için kullanılan estetik bir uygulamadır.

Enjeksiyonla yapılan 10-15 dakikalık bu uygulamadan sonra göz çevresi, alın ve kaş arasındaki mimiklere bağlı çizgi ve kırışıklıklar 4-6 içerisinde kaybolur. 6 ay arayla tekrarlanan uygulamalardan sonra yüzün üst kısmındaki tama yakın düzelmesi sağlandığı gibi daha fazla derinleşmesi de tümüyle önlenmiş olur.

Dolgu özellikle nazolabial oluk dediğimiz burundan ağız köşelerinde doğru uzanan çizgilerin düzeltilmesi ve derinleşmesinin engellenmesi için yapılan estetik bir uygulamadır. Kaş arası ve göz çevresindeki çok derin çizgilerin düzeltilmesi için de kullanılabilir. Hyaluronik Asit içeren jel kıvamındaki, insan bağ dokusu ile özdeş dolgu materyali, ihtiyaç duyulan bölgelere enjeksiyon şeklinde uygulanır.

Fraksiyonel Lazer: Sivilce izleri, kırışıklıklar, cilt çatlakları, ameliyat izleri, yara ve jilet izleri, yaşlılık lekeleri ve benleri, iyi huylu et benleri, cilt sarkmaları, gözenekli cilt ve cilt yenileme gibi durumlarda kullanılır.

Dermaroller: Üzerinde mikro ebatlarda iğnelerin olduğu silindirik bir aletle sorunlu bölgede mikro kanallar açılarak cildin kendini iyileştirme sürecini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Dermaroller bu açtığı kanallar sayesinde hem ürünlerin 200 kat fazla emilmesini hem de bu bölgede artan büyüme faktörleri ve kollajenin artışıyla kırışıklıklar, akne izleri, sarkmalar, çatlak ve izlerin azalmasını sağlar.

Ciltteki lekelerin tedavisinde de kullanılabilir. Hastalar uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebilirler. En fazla bir gün süren bir kızarıklık meydana gelir. Kişinin cilt problemine göre seans sayısı ve sıklığı değişebilir.

PRP Terapi: PRP, vücutta enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp aktif hale geçirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir sistemdir. Hastadan alınan kan santrifüj edilerek “platelet açısından zengin plazma” elde edilir. Plazma içinde konsantre olarak bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimini ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır. 15 günde bir yapılan bu uygulamada 3 veya 4 seanstan sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ve esneklik ortaya çıkar. 10-12 ayda bir tekrarlanırsa kalıcı bir gençleştirici etki sağlanır.

Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi: Bu ünitemizde öncelikle diyet uzmanımız tarafından değerlendirme yapılarak kavitasyon, elektroterapi, lenfatik direnaj, power plate, mezoterapi uygulamaları yapılmakta ve fit görünüm için gerekli uygulamalara yer verilmektedir.

Medikal El ve Ayak Bakımı: Ayak bakımı ünitemizde ayaklardaki nasırlar, topuklardaki çatlaklar özel cihazlarla tedavi edilmektedir. Ayrıca el ve ayak tırnaklarındaki şekil bozuklukları, tırnaklardaki mantarlar; bu iş için özel olarak tasarlanmış aletlerle tedavi edilerek uygun hallerde jel tırnak uygulaması yapılarak medikal tedaviye destek olunmaktadır.

Batık tırnaklarda 3 VHO (Telli Batık Tırnak) yöntemi ile tel tırnak uygulaması yapılarak tedavi edilmektedir.Hekimler